Історія школи

Учительство доторкується до вічності: ніхто не може сказати, де закінчується його вплив.

Генрі Адамс

 

   Школа… Альма-матер тисячі випускників, острівок доброти і милосердя, зігрітих ласкою і турботою про майбутнє багатьох поколінь.

   Шкільні коридори зберігають свою історію, яка починалася у 1958 році.

   У той час за ініціативи директора школи Таранського Івана Івановича розпочалося будівництво теперішньої споруди школи. Шкільна освіта нашого села бере свій початок із 1870 року. Починаючи у того часу і до 1940-х років навчання проводилося по окремих будинках: спочатку із двокласним планом навчання і до 1939 році з семикласним планом навчання у конфіскованих будинках колишнього пана Гелевського. Понад 300 дітей заповнили приміщення.

    В перший повоєнний рік у селі відкрито семирічну школу, в якій навчалося 290 учнів, працювало 20 вчителів.

    Початок 1950-х років ознаменував себе організацією громади на будівництво школи.

    У важкі 50-ті роки, коли селяни отримували в колгоспі мізерні кошти, бажання простих людей збудувати власними силами школу було настільки великим і значимим, що вже у 1961 році в селі Шумляни був відкритий новий храм науки на 280 учне-місць.

    Про національну свідомість громади красномовно свідчить і той факт, що тоді, у 1960 році у селі відбувся останній бій УПА, хоча радянське керівництво ще 10 років тому на весь світ горланило про знищення «націоналістів» у Західній Україні.

    Саме ці націоналісти та патріоти власними мозолястими руками побудували школу, щоб тут змогли рости і вчитися їхні діти та онуки.

    У 1962 році директором школи призначили Бурду Івана Миколайовича.

    Школа у той час укомплектована педагогічними кадрами, технічним персоналом, а класні кімнати обладнані тогочасними шкільними партами.

    1968 рік ознаменував себе першим випуском середньої школи.

    У 1987 році директором Шумлянської середньої школи призначено Калініченко Ганну Йосипівну. За її керівництва добудовано новий корпус  будівлі школи, придбано нові шкільні меблі.

    У 1992 році директором школи було призначено Петришин Олександру Михайлівну. За її ініціативи та підтримці при школі організовується «Просвіта», будується котельня та надвірний туалет.

    2 жовтня 2000 року школу очолив Дмитерко Микола Васильович.

    За його керівництва у 2001 році було газифіковано навчальний заклад.

    У 2003 році школа оснащена навчальним комп’ютерним комплексом, а у 2008 році – під'єднана до мережі Інтернет. Створений кабінет інформаційно-комунікативних технологій дає можливість учням та вчителям використовувати програмно-методичні комплекси навчального призначення з предметів.

     У 2006 році за сприяння Українського Фонду Соціальних Інвестицій проведено капітальний ремонт системи опалення та газифіковано їдальню.

      Із 2007 року за ініціативи директора школи впроваджується проект із заміни вікон у школі. Станом на 2014 рік за підтримки спонсорів у школі завершено встановлення метало пластикових вікон, відкрито внутрішній туалет.  

 

      Із 2019  року понизили ступінь Шумлянської заганьоосвітньої школи І-ІІІ ступенів Підгаєцької районної ради Тернопільської області та перейменували Шумлянську заганьоосвітню школу І-ІІІ ступенів Підгаєцької районної ради Тернопільської області у Шумлянську заганьоосвітню школу І-ІІ ступенів Підгаєцької районної ради Тернопільської області. (Рішення 26 (позачергової) сесії від 01.07.2019 №358 «Про пониження ступеня та перейменування Шумлянської ЗОШ І-ІІ ст. Підгаєцької районної ради Тернопільської області.»).

.  

Вітаю Вас Гість